Stretčings

Sretčingu var nosaukt par vingrošanu kompleksu uz stiepšanos, jo šis fitnesa veids ir vērsts uz muskuļu, saišu un cīpslu stiepšanu. Nodarbība ar strečingu tiek plaši izmantota kā pamatreniņos, tā arī atveseļojošo treniņu kompleksā. Pamatā tā ir vērsta uz lokanības, līdzsvara attīstību, bet tanī pat laikā tā uzlādē visu ķermeni ar pozitīvo enerģiju. Stretčings sevī iekļauj ļoti daudz vingrojumu, kur katrs no tiem ir virzīts gan uz vispārējā organisma atveseļošanu, gan uz konkrētiem mērķiem. Vingrojumi var būt domāti tikai kādai vienai ķermeņa daļai, piemēram, lai maksimāli samazinātu gurnu apkārtmēru, kā arī var būt saskaņoti tā, lai fiziskā slodze vienmērīgi tiktu sadalīta uz visu muskuļu masu, neliekot kādai fiziskai darbībai īpašu uzsvaru.

Ko mums dod stretčings:

  • Atslābinātus muskuļus. 

Saspringtiem muskuļiem ir paaugstināts vielmaiņas produktu saturs un tie slikti ir apgādāti ar skābekli, kas var novest pie visnepatīkamākajām sekām. Stretčings ļauj atslābināt muskuļus darot tos elastīgākus un samazinot traumatisma risku un sāpju sajūtas.

  • Stretčings tiek galā jau ar esošajām sāpēm muskuļos.

Ja sāpes ir ļoti intensīvas, tad var nodarboties ar pasīvo stretčingu.

  • Ar šīs nodarbības palīdzību ir ļoti viegli sasniegt labu stāju, iegūt vēl lokanāku ķermeni. Muskuļi kļūst vēl stiprāki, bet nepalielinās to masa.
  • Stretčings tiek rekomendēts kā lielisks līdzeklis pretmenstruālajām sāpēm, profilaksei priekšlaicīgā locītavu novecošanā un muskuļu tonusa zaudēšanā (hipokenēzija).